Chmura tagów

last clubbed ciszy hollow irak czasie samochodzik heartbreak park guru philanthropy eragon kid pineapple was eden generał jeszcze afryka myślisz lantern ludziach american dragon hellboy powder flight jimmy lodzie good movie unite squeakquel minutes free girl for z air slap jak beauty face błękitne łowca mojej gore strange deszcz wizard hunter fido 13th templariusze 18 2012 czas phat podróże jezus adrenalina years beyond chipmunks ściana ton will wampirów haditha brasco liga kobry juniorów koszmarów dziewczyny vampire bob anioł chłopcy smoka yet richard człowiek voltage dhoom back zero bad długo czarodziej a apartament echelon detective hunting bandziory girlz hipnos stąd time klątwy about america odwecie seduction shottas ace decydujący afonia 30 hrabstwo gangster lang nożycoręki scissorhands jesus johnny ring we strike what gi and are kiss of the minut baby recount angel beowulf blueprint miłości enslavement first nil okna silent o dzwoneczek ostatni 2 doomsday bloodrayne massacre man name masakra doctor bajzel questions county znamię done boys powrót błękitny chrystus image koniec goodbye fourth ventura solidarność express skylights słonia cobra wskakuj jesteś earth gone year pragnie straightheads amerykańscy giallo jason wicker green christ bell battle sha pet school musical night widmo league crank głos legion gamer edward conspiracy gdzie chicago cube krople decoys pocałunek fighting psi jump kontratakują 88 idealny jasne river old asked his wiewiórki alvin polsku amando chillout humboldt joe rise global gear uwolnić solid lake shot pszczoły in baśń ii napięciem pytania dragonfly soldiers grudge north travel tinker annapolis frequently love awaydays dla detektyw nixon metal junior dziewczyna buntownik frost donnie friday virgin speck konspiracja bitwa jay high gulczas kochanie fat aelita hypnos w 3 frozen zadawane zemsty strefa dwie najczęściej wyboru sanchez wody północna śmierci czego pod facet grubazzzki blue alien świata wściekły boski africa dirty cichy moich wants pizza endgame po i zjednoczona na dobranoc bafana

Tag: america

okladka
Historia oparta na faktach. W pierwszej połowie XIX wieku posiadłość rodziny Bellów w stanie Tennesee (USA) była dręczona przez ducha, który swoje nadejście anonsował dźwiękiem dzwoneczka. Z każdą chwilą dźwięk ten stawał się coraz głośniejszy, wręcz nie do wytrzymania. Bestia dręczyła rodzinę Bellów przez dwa lata. Chociaż od tego czasu nie wróciła, mieszkańcy Tennesee wciąż się jej boją. O tej tajemniczej sprawie powstało ok. 20 książek.

okladka
Kapitan Ameryka /właściwie Steve Rogers/ to pierwsza postać stworzona przez Marvel Comics. Steve przed wojną był studentem sztuki, który w 1940 postanowił zaciągnąć się do wojska. Nie został przyjęty z powodu słabego zdrowia, ale dostał propozycję uczestniczenia w tajnym eksperymencie. Został poddany terapii, która zwiększyła jego inteligencję i siłę. Przemienił się w super bohatera nazwanego Kapitan Ameryka. Zostaje wysłany do walki z nazistami, jego największym wrogiem jest Red Skull.

okladka
Przejmujący dokument ukazuje w czasie rzeczywistym zamachy terrorystyczne z 11 września w Nowym Jorku. Posługując się amatorskimi filmami wideo i nagraniami z telefonów komórkowych przypadkowych świadków, odtwarzamy dramat i emocje, jakie towarzyszyły im podczas 102 minut pomiędzy pierwszym atakiem na World Trade Centre, a zawaleniem się drugiego wieżowca.

okladka
Film dokumentalny, który bada związek pomiędzy obowiązkiem płacenia podatku dochodowego i erozją, czyli procesem powolnego niszczenia swobód obywatelskich w Ameryce.

okladka
Kiedy ex-Marine, wojskowy analityk Daniel Ellsberg zdecydował się wystąpić przeciw wojnie w Wietnamie wyniósł z Pentagonu tysiące stron dokumentów i pozwolił im wyciec do prasy. To, co przedstawia film, to opowieść o politycznych decyzjach, które długo były ukrywane przed opinią publiczną.

okladka
Śmierć tysięcy ludzi w zamachu na World Trade Center przełożyła się na cierpienia setek rodzin. Autorzy docierają do bliskich ofiar oraz tych, którym szczęśliwie udało się uniknąć śmierci. Atak terrorystyczny zostaje przedstawiony z ich perspektywy, z oczu niewinnych ofiar w centrum wojny.

okladka
Urodzony podczas Wielkiego Kryzysu, Steve Rogers dorastał w biednej rodzinie jako wątły młodzieniec. Przerażony wizerunkiem nazistowskiej Europy przedstawianej w gazetach, postanawia zaciągnąć się do wojska. Z powodu swojej wątłości i choroby zostaje odrzucony. Podsłuchawszy szczere prośby chłopaka, generał Chester Philips oferuje Rogersowi okazję do wzięcia udziału w specjalnym eksperymencie: operacji "Odrodzenie". Po tygodniach testów w końcu dostaje serum i dawkę promieniowania. Ciało Rogers'a staje się tak idealne, jak to tylko możliwe, przy zachowaniu człowieczeństwa. Rogers przechodzi intensywny trening fizyczny i szkolenie z zakresu taktyki. Trzy miesiące później otrzymuje...

Serce Ameryki / American Heart (1992) [Lektor]

Wstawił: klubfilmu.pl | 2011-08-15 | Komentarzy: 0 | Kategorie: Dramat, Kryminał, Obyczajowy

okladka
Jack Kelson, notoryczny złodziej, wyszedł właśnie z więzienia. Zwolnienie jest warunkowe, Jack musi znaleźć więc pracę oraz co tydzień meldować się u kuratora. Szczęście mu dopisuje: wkrótce zatrudnia się przy myciu szyb, zamieszkuje też w tanim hotelu z 12-letnim synem, wychowywanym dotąd przez ciotkę na farmie. Jego początkowa niechęć do chłopaka zostaje szybko przełamana, poza tym poznaje atrakcyjną, młodą taksówkarkę Charlotte. Pewnego dnia na horyzoncie pojawia się dawny kompan z przeszłości.

Więzień nienawiści / American History X (1998) [Lektor]

Wstawił: klubfilmu.pl | 2011-07-28 | Komentarzy: 0 | Kategorie: Dramat

okladka
Derek Vinyard jest amerykańskim neonazistą. Swoją sympatię do rasizmu okazuje całym sobą, a przede wszystkim wytatuowana swastyką na piersi. Pewnej nocy w przypływie złości po domowej kłótni jak sie później dowiadujemy, zabija w brutalny sposób dwóch czarnoskórych młodych mężczyzn. Za rzekomo nieumyslne spowodowanie śmierci trafia na 3 lata do więzienia. Trafia do bloku dla czarnoskórych i pracuje przy sortowaniu bielizny z czarnym facetem. Obserwuje również swych białych braci, również neonazistów robiących więzienne interesy z meksykanami. Po demonstarcji swojego oburzenia i niechęci zostaje brutalnie zgwałcony przez białych nazistów. W więziennym szpitalu odwiedza go czarnoskóry...

Wielki film / An American Carol (2008) [Lektor]

Wstawił: klubfilmu.pl | 2011-07-27 | Komentarzy: 0 | Kategorie: Fantasy, Komedia

okladka
Anty-amerykańsko nastawiony reżyser tzw.zaangażowanych filmów dokumentalnych Michael Malone (podobieństwo do Michaela Moorea - uderzające) nie wierzy w sens patriotycznych imprez pokroju Święta Niepodległości. W związku z tym wybiera się na krucjatę ,mającą na celu zniesienie tego święta. Podobnie jak w Opowieści wigilijnej Dickensa, bohatera nawiedzają trzy duchy, starające się pokazać malkontentowi prawdziwy sens Ameryk

Uwaga! Żaden z prezentowanych materiałów nie jest hostowany na serwerach klubfilmu.pl. Serwis udostępnia jedynie informacje o filmach oraz odnośniki do serwisów udostępniających zamieszczone materiały filmowe (Megavideo, Youtube, Video Google, itp), których użytkownicy potwierdzili, że posiadają prawa autorskie do udostępnianych przez siebie zasobów. Wszelkie roszczenia prawne należy kierować po adresem serwisów publikujących zamieszczone materiały. Administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści i komentarze publikowane przez użytkowników. Komentarze wulgarne, obraźliwe, propagujące przemoc lub nienawiść oraz komentarze marketingowe i reklamowe, a także całkowicie niezwiązanie i nie nawiązujące do treści klubfilmu.pl, będą usuwane przez moderatorów serwisu lub algorytm filtrujący.